Tомас пак превзе последната част (видео)

За пореден път Айзея Томас собственоръчно взе контрол над случващото се в четвъртата част на мач на Бостън и изведе Селтикс до победа, която е и седма за отбора в последните осем мача. 17-кратните шампиони на НБА спечелиха срещу Шарлът със 108:98, а №4 от домакините продължава да изумява всички и след поредното си силно представяне вече има средно по 10.1 точки на мач в заключителните периоди на двубоите на своя тим.

Гардът завърши с 35 точки, почти половината от които дойдоха през последните 12 минути, в които той наниза 17. Томас вкара 7 тройки от 15 опита, овладя 5 борби и направи 4 асистенции за едв 31 минути игра. 175-сантиметровият баскетболист е вкарал поне 20 точки в 25 последователни двубоя - най-дългата активна серия в НБА този сезон и най-дългата в клубната история на Бостън след тази на Кевин МакХейл, който постига това в 30 поредни мача през сезоните 1985/1986 и 1986/1987.

Ал Хорфърд се оттегли с 22 точки, а Кели Олиник и Джей Краудър вкараха по 15 за двадесет и шестата победа на Селтикс този сезон.

Кемба Уокър вкара 24 за загуба №21 на Хорнетс. Марин Уилямс остана с 21.