Томас подпали Уизърдс с 20 точки за една част (видео)

Бостън спечели четвърта победа в последните си пет мача и така има актив от 4-1 от началото на новата 2017 година. Айзея Томас пак бе най-добрият баскетболист на Селтикс, които надиграха Вашингтон със 117:108 у дома, за победа №24 от началото на сезона в НБА.

Томас, който изпрати 2016 година с 52 точки срещу Маями, отново бе неопазим и наниза 38 точки. Гардът завърши със стрелба 14/29, включително 5/11 от зоната за три точки, както и 5/6 при наказателните удари, допълвайки индивидуалното си представянео с 6 борби, 5 асистенции и 4 грешки за 38 минути.

175-сантиметровият гард вкара 20 от точките си в последната част, а след края на двубоя подари потника си на боксовата звезда Флойд Мейуедър, който изгледа срещата от първия ред. През 2017 година Томас има средно по 31.2 точки, 6.0 асистенции, 3.6 борби и 0.6 отнети топки, като в петте мача на Бостън е реализирал 21 тройки от 42 опита.

Освен от поредното блестящо представяне на Томас, мачът бе белязан и от искрите, които прехвръкнаха между Джей Краудър от домакините и звездата на гостите от столицата Джон Уол.

Краудър завърши с 20 точки за Селтикс, докато Уол остана с едва 9 за Уизърдс, чийто най-резултатен играч бе Брадли Бийл с 35.