Малага с поредна издънка в Примера

Отборът на Малага продължава с кошмарното си представяне в Примера дивисион. Тимът загуби с 0:2 на "Ла Росаледа" от Реал Сосиедад в двубой от 18-ия кръг и остана на фаталната 13-а позиция във временното класиране, докато гостите от Сан Себастиан събраха 32 точки и се изкачиха на петото място.

Това беше четвърта поред загуба за Малага във всички турнири, а тимът не познава вкуса са победата вече втори месец. Домакините загубиха своя водещ реализатор Сандро Рамирес още в 21-ата минута, когато той се контузи и напусна принудително терена. Нулевото реми се запази до почивката, а след нея гостите откриха в 50-ата минута чрез Мартинес Бериди. В 62-ата Хуанми оформи крайното 2:0.