Лайпциг смаза един от грандовете на Европа

Вторият в Бундеслигата РБ (Лайпциг) разгроми именития Глазгоу Рейнджърс с 4:0 у дома в контрола преди подновяването на шампионата в Германия. Любопитното е, че от всичките 18 780 зрители на "Ред Бул Арена" поне 8000 бяха от агитката на шотландците. Сънародникът на "гайдарите" Оливър Бърк вкара единия гол в края на първото полувреме, а преди него водещият реализатор Тимо Вернер беше открил. След почивката Юсуф Поулсен добави две попадения за крайното 4:0.

Лайпциг е на 3 точки зад Байерн (Мюнхен) и се закани да продължи борбата за титлата. "Червените бикове" стартират футболната пролет с домакинство на четвъртия Айнтрахт (Франкфурт), като мачът е в събота (21 януари) от 19:30 часа.

Глазгоу Рейнджърс също е втори в своята лига, но е на 19 точки зад Селтик.

РБ (ЛАЙПЦИГ) - РЕЙНДЖЪРС 4:0
1:0 Вернер (21)