Интер с пета поредна победа след обрат срещу Киево (видео и галерия)

Отборът на Интер записа 5-та поредна победа в Серия “А”, след като обърна Киево с 3:1 в домакинството си от 20-ия кръг. Срещата бе доста тежка за “нерадзурите”, които бяха по-добрият тим на терена, но направиха куп пропуски в мача, а вратарят на гостите Стефано Сорентино изглеждаше непробиваем. Серджо Пелисиер изведе “летящите магаренца” напред в резултата, което още повече усложни положението на домакините, но Мауро Икарди в 69-ата, Иван Перишич в 86-ата и Едер в 93-ата минута все пак успяха да пробият бетона на съперника и да донесат ценния обрат на своя тим.
Интер - Киево
Интер доминираше в мача и редеше атака след атака към вратата на Стефано Сорентино, който обаче бе непробиваем. В 6-ата минута Иван Перишич получи центриране в наказателното поле, но ударът му от воле бе покрай вратата. След това в 12-ата минута Кристиан Ансалди центрира за Мауро Икарди, който сглава стреля неточно. В 18-ата минута и новото попълнение Роберто Галярдини отправи силен удар по земя, но Сорентино с прекрасна намеса спаси.

Натискът на “нерадзурите” се засилваше с всяка следваща минута, но той продължаваше да бъде ялов. В 21-ата минута далечен удар на Данило Д`Амброзио премина покрай вратата. След това на два пъти Антонио Кандрева пробва опасни далечни удари, като първият бе над вратата, а вторият бе спасен по брилянтен начин от Сорентино.
И тогава бе потвърдена старата футболна максима, че когато не вкараш, ще ти вкарат. В 34-ата минута при една от малкото си възможности Киево откри резултата. При едно центриране от корнер Серджо Пелисиер бе изпуснат от защитата и от воле засече топката във вратата за 0:1.

Интер не изглеждаше притеснен и продължи да атакува опасно. В 38-ата минута изстрел с глава на Галярдини бе спасен от вратаря. В 44-ата минута пък Перишич отблизо стреля покрай вратата. В самия край на полувремето стражът на гостите сътвори поредното блестящо спасяване след удар с глава отблизо на Икарди.
Второто полувреме не започна толкова атрактивно. Играчите на Киево като че ли се нагодиха към стила на съперника и се окопаха в собствената си половина. Въпреки това в 54-ата минута Интер имаше нов страхотен шанс за гол, но ударът на Перишич с глава отблизо отново бе спасен от Сорентино. В 64-ата минута отново стражът изби по прекрасен начин удар от фаул на Едер, а три минути по-късно се намеси при нов изстрел на бразилеца с италиански паспорт.

Все пак Интер успя да пробие бетона в 69-ата минута и да възстанови равенството. Антонио Кандрева центрира на близката греда за Икарди, който изпревари прекия си пазач и с чудесно докосване насочи кълбото в обратния ъгъл на вратата за 1:1.
До края “нерадзурите” потърсиха и пълния обрат и в 74-ата минута Перишич отправи страхотен изстрел, който профуча покрай вратата. След това и Икарди направи голям пропуск в 80-ата минута, като стреля покрай вратата. Три минути по-късно отново Сорентино спаси далечен изстрел на Едер.

В 86-ата минута домакините най-накрая постигнаха своето. Иван Перишич отправи силен удар по земя и този път кълбото се мушна под плонжа на вратаря и се озова в мрежата за 2:1. В добавеното време на срещата Интер окончателно подпечата успеха си, като Едер от границата на наказателното поле стреля със силен шут по земя и оформи крайното 3:1.
Така Интер събра актив от 36 точки и излезе на 5-ото място във временното класиране. Киево пък записа 3-та поредна загуба и се намира на 10-ата позиция с 25 точки.