Реал Мадрид задължа първото чясто в доклада на Клуб Лицензинг Бенчмарк, поръчан от УЕФА, регистрирайки печалба от 578 милиона евро. Победителите в Шампионската лига отбелязаха приходи от 28 милиона евро, като оставят зад себе си Барселона с 561 милиона печалба и английският Манчестър Юнайтед с 521 милиона за 2015-а година. Германският Байерн (Мюнхен) се смъкна от 3-о на 5-о място във въпросното изследване с 474 милиона евро, изоставайки от Пари Сен Жермен, който може да се похвали с 484 милиона. Баварците са с 12 милиона по-зле от 2014-а година.
Според анализа на УЕФА, в сравнение с 1996-а година- или с 20 години назад, приходите на клубове от топ 30 на Европа са се увеличили шест пъти и общо сега тези отбори печелят 8.9 милиарда евро.
Отделно от Юнайтед, другите английски отбори също имат значителен ръст на печалбите си от турнирите. Манчестър Сити, Арсенал, Челси и Ливърпул заемат местата от 6-о до 9-о.
Всичко това показва, че големите клубове стават все по-богати и се отдалечават от тези от т.нар средна класа и още повече от бедните.
Европейската футболна асоциация (УЕФА) също така изчислява, че Европа продължава да държи 82 процентна от глобалния пазар на футболисти с 30.6 милиарда евро, а на самия континент върха е за английската Висша лига с 4.4 милиарда евро, следвани от Примера дивисион с 3.25 милиарда, италианската Серия А с 2.575 милиарда и Бундеслигата с 2.38 милиарда.
44 клуба от Европа са с чуждестранни собственици, извън страните, в които са базирани. Отново най-много чужди инвеститори има в Англия, където 20 клуба в Премиършип и Чемпиъншип са с чужда собственост.