Монтела: Доволен съм от победата и как я постигнахме

Треньорът на Милан Винченцо Монтела остана доволен от минималната победа с 1:0 над Каляри. “Росонерите” доста се поизмъчиха в този мач, като успехът им дойде едва в 88-ата минута с попадение на Карлос Бака. Въпреки това наставникът е доволен от начина, по който победата бе постигната.

“Започнахме мача добре и контролирахме събитията на терена, като задържахме дълго топката в свое владение. Трудно обаче успявахме да правим някакви вертикални пасове, тъй като съперникът играеше много прибрано и не ни бе оставил никакви пространства. В един момент дори се оголихме и позволихме няколко опасни контраатаки. През второто полувреме загубихме част от интензитета в играта ни и се наложи в края да предприема риск с четирима в атака. За щастие той даде резултат и аз съм доволен от победата и от начина, по който бе постигната. Основите в играта ни вече са положени. Трябва обаче да отправяме повече удари и повече да притискаме съперника в бъдеще”, заяви Монтела.