Бака най-накрая се събуди (видео+галерия)

Звездата на Милан Карлос Бака най-накрая се отпуши и донесе първата победа на тима за 2017 година. "Росонерите" надвиха трудно с 1:0 Каляри в мач от 19-ия кръг на Серия "А", а колумбиецът отбеляза единственото попадение в 87-ата минута.

Двубоят бе първи за миланския гранд след спечелването на Суперкупата на Италия срещу Ювентус в Доха преди Коледа, което бе първи трофей за клуба от 2011 година. Над 40 000 тифози пристигнаха на "Сан Сиро" в студената вечер, за да поздравят своите любимци, които правят най-добрия си сезон от няколко години.

Бака най-накрая се събуди Наставникът на домакините Винченцо Монтела заложи на доста офанзивен състав, като върна от първата минута триото Мбайе Нанг, Карлос Бака и Сусо, а зад тях действаше Джакомо Бонавентура.

"Росонерите" започнаха по-силно, като създадоха две опасности, но първата намеса бе за Джанлуиджи Донарума, който записа името си в историята на клуба, като най-младият футболист, постигнал квотата от 50 официални мача, правейки това само на 17 години и 10 месеца. Той се намеси майсторски в 25-ата минута, когато парира силен удар на Николо Барела.

Бака най-накрая се събуди Две минути по-късно капитанът на домакините Иняцио Абате се контузи и напусна принудително. На негово място влезе Лука Антонели, а Матия ди Шильо отиде десен бек.
След 30-ата минута играта бе изравнена, а секунди преди почивката Нианг имаше шанс да стреля фронтално срещу вратата, но стори това много лошо.

Втората част започна с възможност за тима от Сардиния, но Даниеле Десена стреля встрани от гредата. Домакините търсеха попадение, но не стигаха до чисти положения, а Бака бе бледо копие на най-добрите си дни. Нианг в 64-ата минута стреля в аут, а 240 секунди по-късно гол на Маурисио Исла бе отменен поради засада. Гостите протестираха, но съдията
Пиеро Джакомели бе прав.

Бака най-накрая се събуди Андреа Бертолачи замени Бонавентура, а в 79-ата минута Рафаел спаси със сетни усилия удар на Сусо. Джанлука Лападула също влезе в игра, като Монтела смени Марио Пашалич.

"Росонерите" натиснаха още повече, като в 87-ата минута стигнаха до гол. Лападула овладя топката, стреля, но последва рикошет, а деветката на "червено-черните" от легнало положение изведе Бака, който с едно докосване прати топката в мрежата за 1:0.

Голът бе негов седми през този сезон, но първи от втори октомври 2016 година, когато се разписа от дузпа при победата с 4:3 над Сасуоло. Това бе най-дългата му серия без попадение от пет години насам, когато дебютира в Европа с Брюж.
Той прекъсна и серията от два поредни мач без попадение на миланистите в калчото.

Бака най-накрая се събуди В последната минута Бака се откъсна сам срещу Рафаел, но Бруно Алвеш го повали на границата на наказателно поле. Португалецът бе изгонен, а Милан не допусна попадение и записа първи три точки за тази година, като продължава да мечтае за Шампионската лига.

"Червено-черните" са на пето място с актив от 36 точки, като изостават на две от третото място на Наполи. Милан обаче има мач по-малко.

Успехът бе 11-и за този сезон в Серия "А" за момчетата на Монтела, които вече са в серия от 26 поредни мача без поражение срещу Каляри - 20 победи и шест равенства, а последната загуба е от 1998 година в Сардиния.

Бака най-накрая се събуди Голът на Бака бе под номер 43 във вратата на Каляри през първия полусезон в Серия "А", което прави южняците тимът с най-слабата защита в калчото за първата част на сезона, когато участват 20 отбора. Гостите останаха на 12-то място с 23 точки след своята 10-та загуба през този сезон.