Аталанта се плъзна към третото място в Серия "А"

Отборът на Аталанта разби с 4:1 Киево при гостуването си във Верона. Алехандро Гомес мушна първите два гола за тима на Джан Пиеро Гасперини и до 23-ата минута вече бе 2:0. Малко преди почивката Андреа Конти покачи на 3:0.

В началото на второто полувреме домакините натиснаха газта и това доведе до интересни ситуация в наказателното поле на Аталанта. Гол на Валтер Бирса бе отменен, но скоро след това легендата на "летящите магарета" Серджо Пелисиер намали резултата. В 69-ата минута Ремо Фрюлер фиксира крайното 4:1. С успеха днес Аталанта излиза на три точки от третата позиция в класирането на Серия "А".