Джон Тери се завърна с червен картон при успех на Челси (видео)

Челси нямаше проблеми да преодолее третия кръг на Купата на Англия. "Сините" спечелиха с 4:1 срещу третодивизионния Питърбъро на "Стамфорд Бридж", въпреки че Антонио Конте направи девет промени в състава от последния мач на тима.

Въпреки разместванията лондончани бяха с доста сериозен тим, воден от Джон Тери. Капитанът започна като титуляр за първи път от октомври, но в 67 минута си изкара червен картон. 36-годишният бранител повали Лий Ангол и бе изгонен при резултат 3:0.

На върха на атаката бе Миши Батшуай, който се отчете с попадение малко преди почивката за 2:0. Педро откри резултата в 18-ата минута, а Вилиан направи 3:0 в 52-ата минута. След изгонването на Тери Питърбъро успя да стигне до заслужено попадение, дело на Том Николс в 70-ата минута, но малко по-късно Педро отбеляза втория си гол в мача. Испанецът изигра много силен мач и малко преди края сложи топката на крака на Батшуай в наказателното поле, но ударът на белгиеца бе избит малко пред голлинията.

ЧЕЛСИ - ПИТЪРБЪРО 4:1