Уулвс изненада Стоук

Втородивизионният Уувърхамптън изненада Стоук в третия кръг за Купата на Англия. Хелдер Коща откри резултата в 29-ата минута на "Британия", а страхотен гол от пряк свободен удар на Мат Дохърти 10 минути преди края гарантира успеха на гостите. Това е първа победа за Уулвс в турнира от почти шест години.

Питър Крауч пропусна една от най-добрите възможности за домакините, а вратарят на "вълците" Карл Икеме направи четири великолепни спасявания преди второто попадение в мача. Стоук отпада от Купата на Англия в третия кръг за първи път от 2009 г. Изненада е още по-голяма от факта, че Марк Хюз бе пуснал редица от титулярите си, сред които Джердан Шакири и Боян Къркич.

В друг мач от третия кръг Съндърланд не успя да се справи с Бърнли и двубоят на "Стейдиъм ъф Лайт" завърши 0:0. Гостите имаха по-добрите положения, а Тарковски удари греда след изстрел с глава.