Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Мъри срещу Джокович на финала в Доха

Анди Мъри и Новак Джокович ще спорят за титлата на турнира по тенис в Доха с награден фонд 1,23 милиона долара.

Водачът в световната ранглиста Анди Мъри надигра в два сета Томаш Бердих - 6:3, 6:4 на полуфиналите. Шотландецът направи пробив още в четвъртия гейм, с който поведе с 3:1 и с лекота затвори първия сет с 6:3. Мъри игра стабилно и във втората част, която взе с 6:4.

Значително по-драматичен бе другият полуфинал, в който защитаващият титлата си Новак Джокович спаси пет мачбола и надигра испанеца Фернандо Вердаско с 4:6, 7:6(7), 6:3.

Това ще е 19-а среща между Мъри и Джокович на финал. В края на миналия сезон шотландецът победи Новак на финала на заключителния турнир на ATP, с което си гарантира завършването на годината като номер 1 в света. Анди излиза утре като абсолютен фаворит на фона на представянето на Джокович в Доха до този момент. Мъри е в серия от 28 поредни победи и при успех срещу сърбина ще увеличи разликата на върха на ранглистата.