Интер забрави какво е победа

Доскорошният лидер в Серия "А" Интер завърши първата половина от сезона на седем точки от върха.  Дори почти 62 000 тифози, които дойдоха да подкрепят тима на "Сан Сиро", не успяха да помогнат на "нерадзурите" да прекъснат черната си серия. Техните любимци завършиха 0:0 срещу един от основните си конкуренти за местата, даващи право на участие в Шампионката лига - Лацио. Гостите дори могат да съжаляват повече, тъй като последните минути бяха видимо по-свежи, а също така Фелипе Андерсон пропусна две отлични възможности. Реферът Джанлука Роси отсъди дузпа за лациалите в 60-ата минута, но след това я отмени.

Интер и Лацио се отдалечиха от върха@@@През последните 20 дни Интер загуби първото място в калчото и отпадна от Купата на Италия. "Нерадзурите", които са водени в атака от голмайстора на първенството Мауро Икарди, отбелязаха едва един гол в последните си 600 минути във всички турнири, а единствената победа в този период дойде след дузпи срещу третодивизионния Порденоне в осминафинал за Купата на Италия, в чийто 120 минути срещата завърши 0:0. Серията без голове и победи започна на "Алианц Стейдиъм" срещу Ювентус (0:0), а след това продължи със загубите от Удинезе (1:3), Сасуоло (0:1) и Милан (0:1) след продължения за Купата. Така се стигна до шестата поредна среща без победа в редовното време срещу Лацио (0:0), а четири от двубоите бяха на "Сан Сиро".

Интер завършва 2017 година на трето място с 41 точки, като изостава на седем от зимния първенец Наполи, който има 48 точки. Лацио пък след поредния си силен мач под ръководството на Симоне Индзаги завърши годината на пето място с 37 точки, но има и мач по-малко. Освен това "орлите" са 1/16-финалист за Лига Европа, а също така и на полуфинал за Купата на Италия.

Спалети искаше тимът му да покаже характер след отпадането от Милан, а тифозите отново бяха зад гърба на тима му. Той заложи на традиционното си 4-2-3-1. Самир Ханданович бе на вратата, а Жоао Кансело, Милан Скриняр, Андреа Ранокия и Давиде Сантон в защита. Опорните халфове бяха Роберто Галярдини и Матиас Весино, а пред тях започнаха Антонио Кандрева, Борха Валеро и Иван Перишич, докато капитанът Мауро Икарди водеше атаката.

Интер и Лацио се отдалечиха от върха@@@Треньорът на "орлите" Симоне Индзаги заложи на 3-5-2. Томас Стракоша бе под рамката на вратата, а Бащош, Стефан де Фрай и Стефан Раду в защита. Лукаш Лейва, Марко Пароло, Седад Лулич бяха вътрешните халфове, докато Адам Марушич и Сергей Милинкович-Савич пък бяха външните полузащитници. Луис Алберто и Чиро Имобиле водеха атаката.

Първият опасен удар беше на Милинкович-Савич в 20-ата минута. Сърбинът изстреля мощен шут от 25 метра, но Ханданович спаси.  Десет минути по-късно домакините пропуснаха да излязат напред в резултата. Валеро центрира, а Перишич беше изпуснат от защитата на гостите. Хърватинът стреля от няколко метра, но Стракоша с отличен рефлекс изби в ъглов удар.

Интер и Лацио се отдалечиха от върха@@@Последната секунда на първата част Борха Валеро бе на път да си отбележи автогол, след като удари горната греда на Ханданович при опита да избие с глава центриране от корнер.

През второто полувреме домакините увеличиха оборотите, като в 56-ата минута Стракоша със сетни усилия изби удар на Валеро, а топката рикошира в гредата и излезе в корнер. Икарди също пробва, но стреля далеч от целта. В 60-ата минута Роки първо отсъди дузпа за Лацио след игра с ръка на Скриняр, но след помощта на ВАР той отмени своето решение.

Интер и Лацио се отдалечиха от върха@@@С всяка изминала минута "небесносините" започнаха да имат повече инициативата. Резервата на римляните Филипе Андерсон бе близо до гол в 73-ата минута, страхотно спасяване на Ханданович обаче спря бразилеца. Отново той пропусна най-чистата позиция за "орлите" в 81-ата минута. Светкавична контраатака завърши с негов неточен изстрел от пет-шест метра.

Интер и Лацио се отдалечиха от върха@@@Иван Перишич с глава пък стреля слабо от отлична позиция в 84-ата минута. Индзаги пусна Нани, тъй като "черно-сините", които играха продължения преди по-малко от 70 часа, отпаднаха физически.

Въпреки това гол в Милано не падна, а двата тима завършиха наравно за 25-и път. Интер остана с 41 победи, докато успехите на Лацио в дома на "нерадзурите" са девет.

Интер и Лацио се отдалечиха от върха@@@На пети януари грандът от Милано гостува на Фиорентина, където ги чака бившият ми наставник Стефано Пиоли. Ден по-късно Лацио отново гостува в Северна Италия, но този път на СПАЛ.