Челси се развихри срещу Стоук (видео)

Челси постигна седма поредна домакинска победа във Висшата лига, след като спечели с 5:0 срещу Стоук. Отборът на Антонио Конте освен това в четвърти пореден двубой от първенството не допусна гол. Така временно "сините" се изкачиха на второ място в класирането, изпреварайки Манчестър Юнайтед, който играе по-късно днес.

Лондончани си осигуриха трите точки до средата на първата част, когато вече водеха с 3:0. Рюдигер, Дринкуотър и Педро се разписаха в първата четвърт на двубоя. Вилиан вкара от дузпа в 73-ата минута, а Дзапакоста оформи крайния резултат малко преди последния съдийски сигнал.

Антонио Конте даде почивка на Еден Азар, който остана на резервната скамейка заедно с Бакайоко и Фабрегас. На тяхно място играха Дринкуотър, Педро и Вилиан, като и тримата се наредиха сред голмайсторите.

Челси започна на много високо темпо и след девет минути вече водеше с 2:0. Проблемите в центъра на защитата на гостите си проличаха още в самото начало. В третата минута центриране на Вилиан от фаул намери Рюдигер, който между трима бранители скочи най-високо и насочи топката с глава към мрежата.

Превъзходството на лондончани доведе и до второ попадение, след като в деветата минута Дани Дринкуотър отбеляза първия си гол за Челси и го направи по впечатляващ начин. Той овладя топката извън наказателното поле и стреля от въздуха, а ударът се получи великолепен и не остави шансове на Бътланд.

Атаките на "сините" продължиха, като Мората на два пъти пробва изстрели. Защитата на Стоук, която беше без контузения Шоукрос и Зума, който нямаше право да играе, имаше сериозни проблеми. Тимът на Конте поведе с 3:0 в средата на първото полувреме. Този път голмайстор бе Педро, който получи топката от Вилиан и с прецизен удар я прати в долния десен ъгъл на Бътланд.
След почивката Челси намали темпото, но продължи да контролира играта. В 50-ата минута Стоук стигна до рядка възможност да се разпише, но Садио Берахино пропусна. Нападателят е в голова суша, като не е вкарвал от февруари 2016 г. След час игра и Мората се отличи със сериозен пропуск.
Конте направи и трите си смени, което освежи играта на тима му. Вилиан направи 4:0 от дузпа, която сам си спечели. Грешка в защитата на гостите пък позволи на Дзапакоста да се разпише. Джош Таймън опита да изчисти с глава, но прати топката на крака на италианеца и той я насочи към мрежата с нисък удар.

ЧЕЛСИ - СТОУК 5:0