Нюкасъл спря прогреса на Мойс и Уест Хам

Нюкасъл записа първа победа в последните си 10 мача във Висшата лига. Отборът на Рафаел Бенитес спечели с 3:2 при гостуването си на Уест Хам и с този успех излезе от зоната на изпадащите. "Свраките" сложиха край и на серията си от четири поредни загуби. Резултатът бе изненадващ и поради доброто представяне на "чуковете", след като бяха поети от Дейвид Мойс. Те записаха две победи и равенство в последните три кръга, като сред тях бяха успех над Челси и хикс с Арсенал.

Двубоят започна отлично за домакините, след като Арнаутович откри още в шестата минута. Сайве обаче изравни четири минути по-късно. Диаме и Атсу донесоха солиден аванс на гостите след почивката преди Аю да намали на 2:3.

Анри Сайве започна като титуляр за Нюкасъл за първи път под ръководството на Бенитес и беше основен участник в първите два гола в мача. Сенегалецът първо подаде неточно,  Арнаутович пресече паса и откри резултата. Четири минути по-късно той се реваншира, след като изравни от пряк свободен удар.

Гостите удариха гредите на два пъти преди да поведат след гол на Диаме. Те можеха веднага да допуснат изравняване, тъй като Антонио бе повален от Клак и Уест Хам получи дузпа. Елиът обаче отрази удара на Андре Аю. Пропускът бе още по-болезнен, тъй като малко след това Атсу направи 1:3 след отлична контраатака на "свраките". Ая все пак се разписа, като топката се върне при него след удар с глава на Анди Каръл. Нюкасъл трябваише да оцелява в драматични последни минути, в които натискът на домакините бе тотален.

Победата е глътка въздух за Бенитес и играчите му, които ги чака двубой срещу лидера Манчестър Сити на 27 декември.

НЮКАСЪЛ - УЕСТ ХАМ 2:3
1:0 - Арнаутович (6)
1:1 - Сайве (10)
1:2 - Диаме (53)
1:3 - Атсу (61)