9-минутна вихрушка класира Нюкасъл напред

Неубедителният в Премиършип тим на Нюкасъл зарадва запалянковците си с добра победа в турнира за Купата на Футболната асоциация и класиране за четвъртия кръг. На своя “Сейнт Джеймсис Парк” футболистите на Рафаел Бенитес сразиха с 3:1 лидера във Втора лига Лутън. “Свраките” си гарантираха продължаване с три гола в рамките на девет минути преди почивката. В 30-ата и в 36-ата минути Айосе Перес даде отличен аванс на Нюкасъл, а след още три минути се разписа и Джонджо Шелви.

Играчите на Лутън, които от началото на сезона са най-добрият отбор в своето първенство, успяха единствено да върнат едно попадение чрез голмайстора си Даниел Хилтън. В 74-ата минута гостите удариха и греда. Това беше малка утеха за онези 7800 техни привърженици, които пристигнаха за двубоя.

Общо на трибуните пък имаше 47 069 - рекорд за домакинство на Нюкасъл в турнира от 13 години насам.

Нюкасъл има само шест победи след 22 кръга в Премииър лийг и е на крачка от изпадащите.

НЮКАСЪЛ - ЛУТЪН 3:1

1:0 Перес (30)

2:0 Перес (36)

3:0 Шелви (39)

3:1 Хилтън (49)