Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 2:0/ Почивка

Дузпа в края донесе първа домакинска победа за Дженоа без Гълъбинов

Отборът на Дженоа най-накрая стигна до първата си домакинска победа от началото на сезона. Тя дойде срещу слабака Беневенто и то по изключително инфарктен начин с дузпа в последната минута на мача. Българинът Андрей Гълъбинов не се появи в игра за "Грифоните" в този двубой.

Беневенто бе на път да удържи нулевото равенство и да си тръгне поне с точка от "Луиджи Ферарис", но и малко късмет не стигна на гостите в този мач. В 90-ата минута Джанлука Лападула буквално си изпроси дузпа, след като бе загубил контрол над топката, но се сблъска с вратаря и се строполи на земята. Съдията посочи бялата точка, а самият Лападула изпълни наказателния удар и бе точен за крайното 1:0.

Така Дженоа взе важни три точки в битката за оцеляване и вече се намира на 15-ата позиция в класирането със 17 точки в актива си. Беневенто пък все още търси първия си успех в Серия "А", като се намира на дъното с едва 1 спечелена точка.