Киево и Болоня задоволиха всеки вкус с ранния мач в калчото

Болоня надви Киево с 3:2 като гост в една от най-драматичните срещи от началото на сезона в италианския елит. Домакините имаха много повече положения, а в последните близо 20 минути с продължението дори бяха с числено превъзходство, тъй като Андреа Поли беше изгонен в 81-ата за втори жълт картон. Независимо от това трите точки потеглиха за Болоня.

Мачът ще бъде запомнен от защитника на домакините Фабрицио Качаторе, който се превърна в главно действащо лице на “Маркантонио Бентегоди”.

През първото полувреме отборите си размениха по един гол с глава, като Матия Дестро откри за гостите още в 4-ата минута, а Роберто Инглезе изравни в 32-ата.

Пет минути след подновяването на играта Симоне Верди отново даде аванс на Болоня.

Натискът на тима от Верона доведе до отстраняването на Поли, а в 85-ата Качаторе изравни. Положението при попадението му беше щателно разгледано чрез технологията за видеоповторението (VAR) заради съмнения за засада, но такава не беше забелязана.

“Жълтите магаренца” се втурнаха да търсят пълния успех, защото играта им спореше, а и бяха с човек повече, но в 90-ата минута споменатият Качаторе се подхлъзна пред наказателното си поле и Дестро веднага се възползва, забивайки третия гол за Болоня.

И това обаче не беше всичко, защото реферът даде дълго продължение, в което Качаторе реализира още едно попадение, но то не беше зачетено заради засада.
До днес двата тима бяха съседи в класирането с равен брой точки, но сега Болоня се изкачи временно до осма позиция, докато Киево е 13-и.