Два гола в рамките на минута и драматичен успех на Челси (видео)

Челси се класира за полуфинала в Купата на Лигата след драматичен успех с 2:1 над Борнемут на "Стамфорд Бридж". Вилиан откри резултата през първото полувреме, в което "сините" доминираха. Отборът на Еди Хауи си мислеше за продължения, след като стигна до изравнително попадение в последната минута чрез Дан Гослинг. Секунди по-късно обаче влезлият като резерва Алваро Мората се разписа и донесе победата на домакините.

Антонио Конте направи осем промени, но всъщност пусна доста силен състав. Лондончани, които са печелили този трофей пет пъти, имаха предимство през първата част. 17-годишният Итън Ампаду впечатли с изявите си като централен защитник. Младокът започна нервно и си изкара жълт картон още в началото за грубо нарушение срещу Джермейн Дефоу, след което нападателят трябваше да бъде сменен, но бе стабилен до края на срещата.

Миши Батшуай и Кенеди, които рядко получават шанс за изява, участваха в комбинацията за първия гол. Бразилецът изведе Фабрегас, който намери Вилиан и той се разписа в 13-ата минута. Батшуай не се възползва от добри ситуации на два пъти през първото полувреме. След почивката "сините" се дръпнаха по-назад и това можеше да му изиграе лоша шега.

Борнемут взе инициативата през втората част и стигна до няколко положения. Конте постепенно пусна в игра Азар, Бакайоко и Мората, които в края решиха мача. Гостите заслужено изравниха в 90-ата минута. Дан Гослинг получи топката от Калъм Уилсън и с хубав удар от границата на наказателното поле направи 1:1. Секунди по-късно обаче Азар изведе Мората с пета и испанецът донесе победата на Челси.

ЧЕЛСИ - БОРНЕМУТ 2:1
1:0 - Вилиан (13)
1:1 - Гослинг (90)
2:1 - Мората (91)