Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

България с тежка загуба от Сърбия

Националният отбор за момичета до 16 години допусна второ поражение на Балканските игри по баскетбол, които продължават в румънската столица Букурещ. Избраничките на Петър Клечков паднаха от Сърбия с 42:95 точки.

В първия си мач снощи България отстъпи пред състава на домакините с 68:47. Националките успяха да се противопоставят до известна степен на силния си съперник само в първата четвърт, но след това класата на сръбкините си каза думата и те бяха категорични. Особено тежко беше второто полувреме, в което българките реализираха само 14 точки.

Габриела Ангелова завърши единствена с двуцифрен точков актив - 11 точки. Илиана Георгиева добави 9 точки. Утре българките приключват участието си в турнира с мач срещу Унгария.