И Нефтохимик аут от Купата на CEV (снимки)

И волейболният първенец на България Нефтохимик 2010 (Бургас) отпадна от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV, след като по-рано тази вечер същата съдба сполетя и ЦСКА. Воденият от треньора Найден Найденов тим отстъпи у дома на коравия чешки Дукла (Либерец) с 0:3 (18:25, 21:25, 18:25) мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер в пълната зала "Младост" в Бургас.

По този начин след две загуби с 2:3 и 0:3 гейма шампионите на България приключиха в Европа. Волейболистите на Дукла пък се класираха на 1/8-финалите за Купата на CEV. Там те ще играят срещу победителя измежду сръбския Рибница (Кралево) и италианския Калцедония (Верона). Срещите ще бъдат след Нова година.

Отборът на Найден Найденов влезе с големи очаквания в мача, но с изключение на първата половина на втория гейм бе изоставащ през цялото време. Така шампионите не успяха да затруднят особено много Дукла, който заслужено продължава в следващата фаза.

Най-резултатен за Нефтохимик бе Валентин Братоев с 12 точки (1 блок, 1 ас, 53% ефективност в атака, 43% позитивно и 29% перфектно посрещане). За тима на Дукла над всички за пореден път беше Ян Щокър със страхотните 19 точки (5 аса!!!, 1 блок и 57% ефективност в атака) за победата.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС, БЪЛГАРИЯ) - ДУКЛА (ЛИБЕРЕЦ, ЧЕХИЯ) 0:3 (18:25, 21:25, 18:25)
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 2, Олександър Стаценко 8, Валентин Братоев 12, Георги Петров 4, Илия Петков 4, Николай Къртев 8 - Теодор Салпаров-либеро (Денис Карягин, Димо Димов, Васил Атанасов, Андрей Николов 1)
Старши-треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ
ДУКЛА: Якуб Янух 1, Ян Щокър 19, Томаш Криско 5, Алес Справка 6, Алес Холубец 6, Либор Лайкеп 7 - Вацлав Копачек-либеро (Ян Галабов 6)
Старши-треньор: МИХАЛ НЕКОЛА.