ЦСКА отпадна от Купата на CEV след ново 0:3 от Белогорие (снимки)

Волейболният отбор на ЦСКА отпадна от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Момчетата на треньора Александър Попов паднаха като гости на руския гранд Белогорие (Белгород), за който играе националът Николай Николов, с категоричното 0:3 (15:25, 23:25, 10:25) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер в залата на Двореца на спора "Космос" в Белгород.

Така след две загуби с по 0:3 гейма "червените" приключиха участието си в Европа. Белогорие пък се класира на 1/8-финалите за Купата на CEV. Там Ники Николов и съотборниците му ще играят срещу победителя от двойката между израелския Апоел (Мате-Ашер Акко) и чешкия Ижхострой (Чешке Будейовице). Срещите ще бъдат след Нова година.

Домакините от Белогорие доминираха в първия и третия гейм на срещата. Единствено втората част беше оспорвана. "Червените" играха равностойно, имаха аванс от 16:14, но при 20:20 не успяха да поведат отново в резултата. Отборът на Белогорие спечели две поредни разигравания за 22:20 и не допусна обрат до края на гейма. В последната част руският гранд поведе с 21:9 и без проблеми приключи мача след 25:10.

Най-резултатни за ЦСКА станахa Иван Крачев и капитанът-ветеран Ивайло Стефанов с по едва 6 точки. От друга страна Ники Николов започна като титуляр за Белогорие, но бе сменен във втория гейм от Александър Сафонов. Въпреки това, българският център завърши със 7 точки (3 блока и 67% ефективност в атака) за успеха. Най-полезен пък бе звездата Дмитрий Мусерский, който игра на нетипичната за него позиция на посрещач, и независимо от това реализира 15 точки (1 блок, 1 ас, 62% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане) за победата.

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД, РУСИЯ) - ЦСКА (СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ) 3:0 (25:15, 25:23, 25:10)