Мъките на Беневенто продължават

Тимът на Беневенто продължава да чака първата си победа в Серия “А”. В мач от 17-ия кръг на италианското първенство Беневенто загуби у дома с 1:2 от СПАЛ 2013. Беневенто всъщност не бе много далеч от голямото събитие в историята на клуба, тъй като автогол на Микеле Кремонези в 59-ата минута даде аванс на домакините в резултата. Ветеранът Серджо Флокари обаче попари Беневенто с два гола в рамките на 9 минути. Той първо изравни в 64-ата минута с удар от съвсем близко разстояние на празна врата, а в 73-ата бившият нападател на Лацио отново вкара на празна врата, този път с добавка след спасяване от страна на вратаря Вид Белец.

СПАЛ е 18-и в класирането с 14 точки, докато Беневенто остава на последната 20-а позиция с една точка, спечелена след гол за 2:2 на стража на тима Алберто Бриньоли в 95-ата минута на мача с Милан от 15-ия кръг.