Нант удари Анже с дузпа (видео)

Отборът на Нант победи с 1:0 Анже в мач от 18-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение падна в средата на първата част от дузпа. Тогава Ромен Тома спъна Лео Дюбоа в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. От наказателния удар Емилиано Сала бе точен. През второто полувреме Ясин Баму получи втори жълт картон и остави “канарчетата” с човек по-малко. Играчите на Клаудио Раниери обаче успяха да задържат успеха до края на мача и така да се поздравят с трите точки.

В класирането Нант вече заема пета позиция с актив от 30 точки. Това е обаче на цели 17 от лидера Пари Сен Жермен. Анже от своя страна е предпоследен с 15 точки и много поводи за размисъл относно елитния статут на клуба.