За секунди Аугсбург се размина с място сред водещите

Тимът на Аугсбург тотално надигра Херта (Берлин) в последната среща от кръга в Бундеслигата, но в заключителната минута допусна изравняване за крайното 1:1. Евентуална победа щеше да изкачи баварците чак до четвърта позиция и то само на два пункта от втория РБ (Лайпциг).

Домакините сториха всичко по силите си, за да вкарат поне няколко попадения, но топката така и не искаше да влиза. През първото полувреме Кауиби пропусна сам срещу вратаря, а съотборникът му Марсел Хелер стреля в напречната греда.

Пропуските пред вратата на Херта продължиха и след това, за да се стигне до 74-ата минута, когато Каиуби щеше да скъса мрежата за 1:0.

След като нямаше как повече да се защитават, столичани все пак тръгнаха напред с всички сили и в края, когато дори вратарят Руне Йорщайн се беше включил в атака, резервата Саломон Калу имаше шанса да изравни отблизо.
Херта е на незавидната 12-а позиция, като опасната зона е само на 3 точки разстояние.