Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Фрапантен пропуск лиши Щутгарт от първа победа далеч от дома

Завърналите се в Бундеслигата през този сезон Хановер и Щутгарт завършиха 1:1 в първа среща от 13-ия кръг. Гостите могат да съжаляват повече , защото водеха до почти през целия двубой, а малко след изравнителното попадение на Хановер Денис Аого сътвори невероятен пропуск. Бившият германски национал можеше да донесе трите точки на "швабите", но от перфектна позиция прати топката високо над вратата.

Така, Щутгарт остана без победа на чужд терен след 6 поредни поражения до момента, но измести Аугсбург от 10-ото място. Хановер пък е 8-и с актив от 19 пункта, но не спечели нито един от последните си три мача.
Срещата на "HDI Арена" стартира равностойно, но груба грешка на вратаря на домакините Филип Тшаунер подари гол на Щутгарт в 24-ата минута. Тшаунер трябваше да улови топката след сравнително безобиден удар, но тя му се изплъзна и притичалият Такума Асано се възползва.

През второто полувреме Хановер се активизира, а "швабите" все по-често си служеха с нарушения, за да спират атаките към вратата, пазена от Беркай Йозджан. В 62-ата минута Салиф Сане уцели гредата. Четвърт час преди края домакините получиха дузпа и Никлас Фюлкруг беше безмилостен от бялата точка - 1:1.
Щутгарт имаше чудесна възможност да изтръгне победата в 79-ата минута, когато лошо изчистване нагласи топката на крака на Аого, но защитникът направи по-трудното и от около метър-два я ритна високо в аут.

В следващия кръг отборът на Ханес Волф гостува ан Вердер (Бремен). На Хановер предстои визита на шампиона Байерн (Мюнхен).