Десет от Волфсбург не издържаха срещу Аугсбург

Отборът на Аугсбург победи Волфсбург с 2:1 в домакинството си от 13-ия кръг на Бундеслигата. По този начин бе сложен край на серията от 8 поредни мача без загуба за "Вълците". Домакините първи получиха гол в своята врата, но съумяха да направят пълен обрат. Силите на гостите просто не издържаха, след като те трябваше да играят с човек по-малко от 11-ата минута, когато Максимилиан Арнолд бе изгонен от игра.

Ситуацията за червения картон обаче бе доста дискусионна. В 8-ата минута Арнолд задържа откъсващия се Алфред Финбогасон и в първия момент съдията Тобиас Щилер му извади жълт картон. След това обаче той реши да промени мнението си и показа директен червен картон на футболиста на Волфсбург.

Дори и с човек по-малко "Вълците" първи откриха резултата. Това се случи в 40-ата минута, когато Даниел Дидави стреля по земя от далечна дистанция, вратарят Марвин Хитц действа неумело и не успя да улови наглед лесната топка, която се търкулна зад гърба му.

Аугсбург обаче натисна през второто полувреме и взе своето. В 51-ата минута Михаел Грегорич бе намерен в наказателното поле, освободи си пространство и отблизо отбеляза за 1:1.

В 78-ата минута се стигна и до пълен обрат. Филип Макс подаде остро в пред вратарското поле, където Финбогасон изпревари прекия си пазач и засече за 2:1.

Така Аугсбург събра актив от 19 точки и излезе на 8-ото място в класирането. Волфсбург пък остава на 13-ата позиция с 14 спечелени точки.