“Златните” момчета на Аугсбург торпилираха пореден съперник

Приятната изненада през сезона в Бундеслигата досега Аугсбург постигна нов успех, надвивайки Майнц 05 с 3:1 като гост. Тази победа изравни баварците с Борусия (Дортмунд), като третото място е само на 2 точки разстояние.

Преди старта на шампионата играчите от Аугсбург бяха слагани сред изпадащите, но те оправдават това. Днес тимът на Мануел Баум остави домакините да атакуват, като в същото време демонстрира отлична ефективност, вкарвайки три гола с едва четири изстрела в очертанията на вратата.

През първото полувреме Майнц доминираше и още в 8-ата минута Дани Латца нацели гредата. До почивката обаче резултатът вече беше 2:0 в полза на гостите след попадения на “златните” си момчета Михаел Грегорич (22’) и Алфред Финбогасон (43’-дузпа).

Пет минути преди края Герит Холтман вдъхна надежди на “05” с гол за 1:2, но веднага след изпълнението на центъра Финбогасон реши битката с попадение за 1:3.

От началото на шампионата Аугсбург е реализирал 21 гола, като 15 от тях са дело на исландеца и Грегорич.
Бившите съотборници на Тодор Неделев вече записаха седем поражения и не са далеч от изпадащите.