Лион победи Амиен в мач с пропусната дузпа и гол след края на допълнителното време

Олимпик Лион се върна на 2-ото място във френското първенство след щастлива победа с 2:1 като гост над Амиен в 17-ия кръг. "Хлапетата" имат 35 точки, както и Монако, но и с гол по-добра голова разлика. На върха е Пари Сен Жермен с 44, а Амиен е 10-и с 21 точки след втора поредна загуба.

Гостите от Лион могат да се смятат за истински щастливи, тъй като отстъпваха както физически, така и технически в по-голямата част от срещата. Амиен предложи на своите фенове истински фестивал на футбола до 79-ата минута. Серж Гакпе даде аванс на домакините в 9-ата минута. До 60-ата минута вратарят на Амиен Реджи Гютнер нямаше почти никаква работа. Но индивидуален проблясък на младия Хусем Ауар в 79-ата минута, когато се възползва от подаване на Танджи Ндомбеле и изравни за 1:1.

Но този гол не отказа домакините и те създадоха няколко добри възможности, като връх на пропуските беше нереализирана дузпа в 89-ата минута. Люка Трусар събори Гаел Какута в ъгъла на наказателното поле, а потърпевшият удари гредата от 11-те метра. Две минути по-късно домакините бяха наказани. Липса на бдителност от страна на Дибаси позволи на опитния Мариано Диас да влезе в празна зона и да подаде на Ауар, който се превърна в герой за своите с второто си попадение, този път паднало в 94-ата минута. Съдията Оливие Туал беше назначил три минути добавено време, но заради разправиите при отсъдената дузпа даде още две, в които падна и този гол.