Планът на Челси да доближи лидерите се провали, Мойс с първа победа в Уест Хам (видео)

Уест Хам победи с 1:0 шампиона Челси в лондонското дерби на старта на 16-ия кръг в Премиър лийг. Марко Арнаутович вкара единственото попадение още в шестата минута, като с него сложи край на серията на "чуковете" от осем шампионатни мача без успех. Това бе първа победа за Дейвид Мойс начело на Уест Хам. Челси пък пропусна възможността да се доближи до лидерите преди утрешното дерби на Манчестър. За шампионите това бе първа загуба в последните осем мача в Премиър лийг.

Мойс бе решил да остави Джо Харт на скамейката, като на вратата започна Адриан дел Кастийо, който се представи много силно в мача срещу Манчестър Сити преди седмица. Уинстън Рийд, Марк Нобъл и Марко Арнаутович се завърнаха сред титулярите, а Хавиер Ернандес бе сред резервите.

Гари Кейхил, Давиде Дзапакоста и Тиемуе Бакайоко започнаха за Челси за сметка на Антонио Рюдигер, Виктор Моузес и Дани Дринкуотър.
Домакините стартираха много мотивирано и още в шестата минута поведоха в резултата. Антонио намери Арнаутович на границата на наказателното поле, австриецът направи бързо двойно с Лансини, след което стреля в ъгъла за 1:0.
В 15-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, когато Мората падна в наказателното поле, след като бе дръпнат от Рийд. Играта на бранителя не бе съвсем чиста, но испанецът падна доста лесно и Антъни Тейлър не отсъди нищо.
Челси постепенно наложи натиск. В 22-рата минута Азар центрира остро по диагонала, но Мората и Бакайоко не успяха да засекат. Малко след това Адриан спаси последователно опасни удари на Канте и Дзапакоста.
Мората пък стреля неточно с глава.
В 54-ата минута Арнаутович бе изведен отляво и при опита си да премине покрай Кристенсен бранителят отклони топката с ръка. Антъни Тейлър обаче и тук реши да не отсъжда дузпа.
Играта на Челси в атака пък така и не се получаваше днес, въпреки че на терена се появиха и Педро, и Вилиан.
В 83-ата минута Алваро Мората пропусна най-чистата ситуация, до която стигнаха гостите. Испанецът бе изведен от Канте зад отбраната на "чуковете", стреля силно, но му липсваше точност и топката премина встрани от вратата.
Челси засега остава на трето място с актив от 32 точки. Въпреки победата Уест Хам пък продължава да бъде в зоната на изпадащите, но "чуковете" вече са 18-и.