Севиля се класира без да впечатли

Отборите на Марибор и Севиля направиха 1:1 в мач група Е на Шампионската лига. Момчетата на Едуардо Берицо се класират за 1/8-финалите като втори в групата след Ливърпул. Мърсисайдци набързо решиха своя двубой със Спартак (Москва) и на практика това означаваше, че “бяло-червените” андалусци продължават към фазата на елиминациите.

Словенският тим стигна до ранен гол в десетата минута. Таварес беше оставен сам на втората греда и отблизо реализира с глава. Домакините продължиха да играят по-нахъсано и да създават положения пред вратата на Серхио Рико. Голмайсторът Таварес имаше още една добра възможност до почивката, но шутира над гредата.

След почивката испанците тръгнаха по-дейно напред в търсене на изравнителен гол. Той обаче дойде след странна грешка на вратаря Ханданович. В 75-ата Гансо стреля отдалеч, а стражът направи причудлив плонж напред и допусна наглед лесната топка да мине под тялото му - 1:1.