Тежка загуба за Сашо Тонев и Кротоне (видео)

Българският национал Александър Тонев беше титуляр за Кротоне, но отборът му допусна разгромна загуба с 0:3 от Удинезе в последния мач от 15-ия кръг в Серия "А". Тонев, който стартира и срещу Ювентус преди седмица, остана на терена до 78-ата минута. Два гола на чешкия талант Якуб Янкто в 41-ата и в 53-ата минута дадоха солиден аванс на Удинезе, а Кевин Лазаня в 66-ата оформи успеха на "фриуланите".

Преди днешната среща тима бяха с равен точков актив - по 12, но убедителната победа отдалечи гостите от Удине от дъното на класирането. Там остана Кротоне, който е само на точка над зоната на изпадащите. Тонев пък все още търси първия си гол в калчото тази есен.

За Удинезе титуляр беше Макси Лопес, който преди няколко дни наниза 4 гола на Перуджа за Купата на Италия.
Още в 7-ата минута Тонев пробва своето оръжие - далечен изстрел, но опитният вратар на съперника Албано Бисари спаси. Последва опасен удар на Марсело Трота, а Макси Лопес претендираше за дузпа, но реферът Давиде маса беше на друго мнение. Първото наистина сериозно положение дойде в 35-ата минута, но Бисари се справи с мощния шут на Андреа Налини.
Малко преди почивката Лазаня направи двойно подаване с Антонин Барак и въпреки добрата намеса на стража на Кротоне Алекс Кордас, при добавката Янкто не сбърка.
Тонев беше много активен в мачалото на втората част. В 50-ата минута юношата на ЦСКА пак беше близо до попадението, но топката излезе в аут. Малко след това Янкто удвои след пас на Макси Лопес, а Лазаня довърши домакините с трети гол.