"Танка" и Удинезе минаха през Перуджа в мач с 11 гола (видео)

Аржентинският нападател на Удинезе Макси Лопес изригна с 4 гола при зрелищната победа на тима си с 8:3 у дома срещу втородивизионния Перуджа в мач от 4-ия кръг на турнира за Купата на Италия.

“Танка” бе точен веднъж през първото полувреме (34-дузпа) и добави цели три попадения през втората част (49, 64-дузпа, 70). Останалите голове за Удинезе бяха дело на Данило (17), Кевин Лазаня (40), Сванте Ингелсон (82) и Якуб Янкто (86), а автори на попаденията за гостите от Перуджа станаха Алберто Чери (45-дузпа), Рафаеле Бианко (55) и Матия Мустакио (61).

На 1/8-финалите Удинезе ще гостува на лидера в класирането на Серия “А” Наполи.

В последния двубой от четвъртия кръг Дженоа приема Кротоне, а победителят ще има тежката задача да се изправи в следващата фаза срещу Ювентус, при това в Торино.