Приказката свърши - Валенсия загуби по неочакван сценарий (видео)

Вторият в Испания Валенсия допусна първо поражение от началото на сезона, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Хетафе в среща от 14-ия кръг. “Прилепите” загубиха, въпреки че играха с човек повече над 60 минути, след като Мауро Арамбари беше изгонен още в 26-ата минута. Маркел Бергара реализира единствения гол в 66-ата. След загубата лидерът Барселона вече води с пет точки пред втория.

Даниел Парехо отправи първия опасен изстрел в 16-ата минута. Висенте Гуаита изпита трудности, за да избие в корнер. В 26-ата домакините останаха с човек по-малко. Мауро Арамбари набързо си изкара два жълти картона. Нарушението за изгонването беше срещу Мартин Монтоя. В 38-ата Хорхе Молина стреля с глава над гредата.

Момчетата на Пепе Бордалас играха героично през второто полувреме. В 53-ата “сините” имаха отличен шанс за първи гол. Молина изведе Анхел Родригес, а той стреля неточно, изправен сам срещу вратаря Нето. В 61-ата Даконам Джене изпревари Родриго Морено на ръба на гола. В 66-ата домакините стигнаха до откриване на резултата. Габриел Паулища изби с глава, Маркел Бергара шутира от 21 метра, топката се отби от крака на същия Габриел и залъгвайки вратаря, влезе в мрежата - 1:0.

В 74-ата Парехо нямаше късмет и уцели гредата след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар. Повторенията показаха, че Гуаита докосва леко топката. В 90-ата Габриел получи шанс за изравнителен гол, но силният му удар от 16 метра не беше достатъчно прецизен и топката излезе в аут.