Бешикташ разкъса Галатасарай (видео)

Бешикташ разби с 3:0 Галатасарай в дербито от 14-ия кръг на турското първенство. Дженк Тосун и Душко Тошич реализираха първите две попадения в мача. В първата минута на втората част Тосун наказа грешка на уругвайския вратар на Галатасарай Фернандо Муслера. В 70-ата минута Тошич направи резултата 2:0 с удар отблизо, а в последните секунди Алваро Негредо се изгаври с отбраната на “Джим Бом”. Испанският нападател смени в 88-ата минута Тосун и в добавеното време се измъкна между двама защитници на Галатасарай, после преодоля Муслера и на празна врата без проблеми направи победата на Бешикташ класическа.

Бешикташ е трети в класирането с 26 точки, а Галатасарай остава лидер с 29, но може да бъде изместен от първата позиция от съперника на Лудогорец в Лига Европа Истанбул ББ, който е с 27 точки и мач по-малко към момента.

БЕШИКТАШ - ГАЛАТАСАРАЙ 3:0
1:0 Тосун (46)
2:0 Тошич (70)
3:0 Негредо (90+1)