Севиля изпревари Реал Мадрид (видео)

Отборът на Севиля надигра с 2:0 Депортиво Ла Коруня в мач от 14-ия кръг на испанското първенство. Висам Бен Йедер (45) и Михаел Крон-Дели (78) отбелязаха за “бяло-червените”. С успеха севилци временно задминаха Реал Мадрид и се настаниха на четвърта позиция.

Домакините имаха видимо преимущество през първото полувреме. В четвъртата минута Франко Васкес насочи над гредата от ръба на малкото наказателно поле. В 16-ата гостите изградиха добра акция, завършен с удар на Адриан Лопес - встрани от близката гредата. В 20-ата Рубен Мартинес отрази опасен шут на Серхио Ескудеро след подаване на Нолито.

В 30-ата Феде Картабия и Адриан разиграха добре в наказателното поле, но бранител беше на точното място при острото центриране. В 32-ата Рубен изби удар на Нолито. В края на полувремето андалуският тим стигна до голова преднина. Нолито изпъкна с хубав рейд, Висам Бен Йедер овладя топката и я насочи в десния ъгъл на Рубен с изстрел от 15 метра - 1:0. Това беше 11-о попадение за нападателя през сезона, като 10 от тях са на “Рамон Санчес Писхуан”.

В 50-ата минута Давид Сория запази аванса на южняците, спасявайки след изстрел на Лукас Перес. В 57-ата Мудо Васкес опита нещо средно между центриране и шут, което изненада Рубен, но стражът някак се справи. В 79-ата момчетата на Едуардо Берицо, водени днес от Ернесто Маркучи, вкараха втори гол. Михаел Крон-Дели се разписа с мощен шут от 22 метра, при който вратарят не съумя да реагира.