Новата прическа на Левандовски се оказа на късмет (видео)

Байерн (Мюнхен) изигра поредния си силен мач след завръщането на Юп Хайнкес и спокойно разби гостуващия Аугсбург с 3:0 в двубой от 12-ия кръг на Бундеслигата. По същото време вторият в класирането РБ (Лайпциг) не успя да спечели срещу Леверкузен - 2:2, с което авансът на шампионите се увеличи на 6 точки.

Два гола за триумфа на домакините реализира Роберт Левандовски (38',49'), който "дебютира" с новата си руса прическа, наподобяваща тази на добрия му приятел Марко Ройс. Така полякът вече има 18 попадения срещу баварските съседи на Байерн от 13 мача срещу тях за първенство. Преди това точен беше Артуро Видал (31'), който беше другата звезда на срещата на "Алианц Арена".

Испанецът Хуан Бернат записа първи минути за сезона с екипа на шампионите, след като досега лекуваше контузия. Изненадата беш, че той действаше като ляво крило.
Треньорът Юп Хайнкес даде почивка на Жером Боатенг, Корентен Толисо и Дейвид Алаба, за да са свежи за предстоящото гостуване на Андерлехт в Шампионската лига през идната седмица. Кингсли Коман пък е с болежки и остана извън групата.
Байерн има само победи след завръщането на Хайнкес и се възползва от новите грешки на Лайпциг и Борусия (Дортмунд).
Аугсбург пък се представя на приливи и отливи, като преди този мач заемаше десета позиция.
Байерн стартира двубоя с настроение, но през първия половин час така и не успя да преодолее добре подредения тим на Аугсбург. В 31-ата минута обаче Видал успя да промуши кълбото през малък ъгъл, донасяйки заслужен аванс на домакините.
Две минути след това гостите застрашиха Свен Улрайх, но нищо повече.
Грешка на Каиуби при изнасянето на топката позволи на Видал да изведе Лева за 2:0 в 38-ата минута.
Байерн реши всичко в начало на втората част, когато Йошуа Кимих центрира отлично към Левандовски и топката още веднъж се озова в мрежата.
Две минути след изстрела за 3:0 Видал уцели гредата, възползвайки се от майсторско подаване на Хамес Родригес.
Като видяха накъде отиват нещата, футболистите на Аугсбург предпочетоха да не търсят голове, а да се защитават още по-компактно, за да не набъбне разликата още повече. Сред баварците нямаше желание да се намали темпото и атаките продължаваха, като особено активен беше Ариен Робен. Холандецът беше близо до гола в 73-ата минута, но топката профуча край гредата.
По време на срещата феновете на Байерн издигнаха плакати, с които изразиха протеста си срещу високите цени на билети за гостуващите привърженици в предстоящия двубой в Шампионската лига в Белгия. От Андерлехт отпуснаха 173 талона по 70 евро и 852 по 100 евро.