Макс Крузе реши още един мач на Вердер

Намиращият се под чертата Вердер (Бремен) извоюва втора победа от началото на кампанията в Бундеслигата, преборвайки Щутгарт с минималното 1:0. Любимецът на феновете Макс Крузе, който с хеттрик беше донесъл първия успех за сезона преди две седмици, реализира гола на “Везерщадион” след бързо изпълнение на пряк-свободен удар в последната минута на първото полувреме.

В 54-ата минута бившият национал асистира на Фин Бартелс, който също изстреля топката в мрежата, но попадението не беше зачетено заради много спорна засада.

Домакините предпочетоха да пазят резултата и имаха шанс да не получат изравнителен гол, след като пропуски направиха Андреас Бек, Такума Асано и Йосип Брекало.
Засега Щутгарт върви малко по-добре и заема 12-о място преди останалите срещи от този 14-и кръг.