Валенсия отново показа класа, драмата беше в Севиля (видео)

Блестящото представяне на Валенсия от началото на сезона продължи с нова убедителна победа. “Прилепите” разгромиха Сарагоса с 4:1 и с общ резултат 6:1 се класираха за 1/8-финалите в турнира за Купата на краля. Изненадата се получи в Севиля, където местният Бетис допусна загуба с 3:5 от втородивизионния Кадис и отпадна от турнира.

На “Местайя” Санти Мина откри за домакините в 29-ата минута след добра комбинация със Симоне Дзадза. Бившият футболист на Селта вкара и втория гол в 59-ата минута, а Дзадза отново имаше заслуга. Италианецът стреля силно, вратарят на гостите изби, но топката попадна в Санти Мина и той не сбърка.
В 68-ата минута Дзадза подаде на Рубен Ибанес, който влезе в наказателното поле и технично се разписа за 3:0. В края на двубоя защитникът Рубен Везо беше точен с с глава след центриране от корнер, а Хорхе Помбо заби почетното попадение за Сарагоса.

В Бетис едва ли са очаквали много проблеми срещу Кадис, след като спечелиха първия мач с 2:1 като гост. Тимът от Сегунда обаче поведе още в 3-ата минута с гол на ветерана Давид Барал. Домакините от Севиля изравниха с попадение на Риад Будебуз от фаул. До средата на полувремето съперниците си размениха по още едно попадение чрез Даниел Ромера за Кадис и Кристиан Тейо за Бетис.
Головата фиеста продължи. В 26-ата минута гостите получиха дузпа, която Айтор Гарсия реализира, а малко преди почивката Ромера засече центриране от десния фланг и направи задачата на "вердибланкос" много сложна.

Тейо в 65-ата минута върна надеждите на Бетис с красиво изпълнение, но севилци се нуждаеха от поне още един гол, за да се класират напред. Вместо това, в 78-ата минута Иван Кецойевич реши всичко в полза на Кадис.

Интересното е, че гостите вкараха 5 гола на терена на отбор от Примера, при положение, че от началото на сезона в Сегунда дивисион са се разписвали общо 14 пъти в 16 мача.