Два късни гола зарадваха Валенсия (видео)

Отборът на Валенсия направи сериозна стъпка към класиране на 1/8-финал за Купата на Испания. “Прилепите” спечелиха с 2:0 гостуването си на Сарагоса и ще имат огромно предимство преди реванша на свой терен.

Успехът на “лос че” обаче не дойде никак лесно. Тимът на Марселиньо нанесе своя удар едва в заключителните минути. Първо в 81-ата минута Родриго Морено с глава прати топката в мрежата за 0:1, а в добавеното време на срещата Начо Хил бе съборен в наказателното поле за дузпа, която Дани Парехо реализира за 0:2.

В друг мач от турнира тази вечер Алавес също си тръгна с победа като гост на Хетафе. Финалистът от миналогодишното издание на надпреварата спечели с минималното 1:0, но този успех дава комфортна преднина на отобра преди реванша на свой терен. Единственият гол в срещата реализира Кристиан Сантос в 87-ата минута.