Бърнли изпревари Тотнъм

Бърнли победи с 2:1 Борнемут като гост и изпревари Тотнъм във временното класиране на Премиър лийг. Крис Ууд (37') и Роби Брейди (65') дадоха добър аванс на гостите. 11 минути преди края Джошуа Кинг намали, но "черешките" не успяха да вземат нещо повече от този двубой.

Саймън Франсис се завърна в състава на домакините след наказание. Фил Бардсли и Крис Ууд стартираха за гостите.

В самото начало Бърнли изпълни три поредни корнера, като след последния Ууд стреля с глава в гредата. 1/4 час след началото пък Асмир Бегович изби много опасен удар на Ууд. Хендрик също пропусна добра възможност за гостите, за да се стигне до 37-ата минута, когато Брейди проби по левия фланг и центрира към далечната греда. Получи се рикошет, след който топката се озова на пътя на Ууд, който бе точен от малкото наказателно поле - 0:1.

В 65-ата минута гостите удвоиха. Гудмундсон намери Брейди на границата на наказателното поле, а халфът на Бърнли стреля точно в ъгъла с десния крак.

В 79-ата минута центриране на Франсис стигна до Дефоу, който не успя да нанесе точен удар, но прати топката към далечната греда, където Кинг засече отблизо, намалявайки резултата.

Бърнли вече има 25 точки - една по-малко от Ливърпул, но една повече от Тотнъм. Борнемут заема 15-а позиция с актив от 14 точки.