Лестър би Бърнли в мач с много положения и само един гол (видео)

В среща от 15-ия кръг на Премиър лийг Лестър се наложи с 1:0 над Бърнли. Демарай Грей отбеляза единствения гол още в 6-ата минута, а след това и двата тима направиха много пропуски, които запазиха резултата непроменен.

Преди почивката Бърнли беше по-добрият отбор и само късметът и няколко намеси на Каспер Шмайхел спасиха "лисиците". Контузията на Роби Брейди обаче лиши гостите от най-креативния им футболист и през второто полувреме ролите се смениха.

Бърнли се превърна истински хит през последните седмици. Отборът на Шон Дайк записа 4 победи от 5 мача, а единствената загуба дойде срещу Арсенал, при това от спорна дузпа в 90-ата минута. С четирите си успеха далеч от дома Бърнли се утвърдид като един от най-добрите гости в Премиър лийг и това трябваше да е червена лампичка за Лестър.
"Лисиците" също стабилизираха изявите си и взеха 4 точки от мачовете с лондонските Уест Хам и Тотнъм. Съставът на Клод Пюел отстъпи само веднъж в последните си 7 шампионатни двубоя - 0:2 от манчестър Сити.

Пюел остави сред резервите Шинджи Оказаки, а от първата минута започне Демарай Грей. Кристиан Фукс, който не игра срещу Тотнъм заради раждането на детето си, се завърна в групата на "лисиците".

Бърнли излезе със същия състав, който надви Борнемут в миналия кръг. Крис Удд водеше атаката, а по крилата действаха Йохан Гудмундсон и Роби Брейди.
Демарай Грей откри за Лестър след само 6 минути игра. Центриране на Риад Марез затрудни вратаря на Бърнли Ник Поуп, който позволи на топката да стигне до Грей и той вкара за 1:0. Нападателят на "лисиците" се удари в гредата при падането си, но успя да продължи играта.

Гостите реагираха като ужилени и набързо създадоха няколко напрегнати ситуации пред Каспер Шмайхел. Всички те бяха създадени от Роби Брейди, но нито Ууд, нито Гудмундсон намериха начин да пратят топката в мрежата. В 31-ата минута обаче Брейди се контузи и трябваше да бъде заменен от Скот Арфийлд.

До почивката Крис Ууд още веднъж стреля неточно с глава, а Поуп се справи с удар на Марез, който беше най-силният футболист на домакините.
Футболистите на Лестър осъзнаха, че с подобно представяне ще им е трудно да удържат преднината си и започнаха по-силно второто полувреме. В 52-ата минута Марез подаде на Грей, който се позабави и Фил Бардсли направи необходимото, за да го спре. Не след дълго защитникът на Бърнли можеше да си забие автогол, но поправи грешката си.

Мачът продължи да е много динамичен и с положения и пред двете врати. В 66-ата минута Уилфред Ндиди шутира силно, но над гредата. Не след дълго Грей уцели гредата за Лестър. Последната добра възможност се откри пред Джейми Варди, но ударът на английския национал отново беше париран от Поуп.

Загубата остави Бърнли на 7-о място с 25 точки, колкото има и Тотнъм. Лестър вече е 9-и с 20 точки.
В следващия кръг "лисиците" гостуват на Нюкасъл, а Бърнли ще е домакин на Уотфорд.