Севиля громи в чест на Берицо (видео)

Отборът на Севиля разби с 4:0 гостуващия Картахена (Сегунда "Б") в среща реванш от 1/16-финалите за Купата на краля. “Бяло-червените” бяха водени от асистента Ернесто Маркучи, след като преди дни старши треньорът Едуардо Берицо беше опериран от рак на простатата. Въпреки че имаха преднина от 3:0 от първата среща, севилци излязоха мотивирани и отново записаха убедителен успех.

Висам Бен Йедер отбеляза бързи два гола (3 и 6), с които вече има 12 попадения от началото на сезона. Първо нападателят прати топката точно до гредата с нисък удар от 12 метра, а три минути по-късно засече топката на два метра от голлинията. Първото полувреме премина под пълната доминация на домакините. В 42-ата Гансо вкара и трети гол след рикошет. В 66-ата Хоакин Корея наниза четвъто попадение след прекрасно повеждане с пета и удар от осем метра.