Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Лион се издъни срещу тресящия се от скандали Лил

Отборът на Лион, който в последно време се намира в страхотна форма, се издъни срещу тима на Лил в мач от междинния 15-и кръг на Лига 1. “Хлапетата” очакваха лесна домакинска победа срещу тресящия се от скандали около наставника Марсело Биелса тим на Лил, но в крайна сметка загуби с 1:2.

Резултатът бе открит от Тиаго Мендес в 21-ата минута след пас на Кевин Малкюи. 15 минути по-късно обаче Мариано Диас изравни, след като засече с глава пас на Танги Ндомбеле. В атаката участие имаше и съдията Жером Мигелжори, който неволно попречи на гостите да изчистят една топка. Съвсем скоро обаче Лил стигна до нов гол. Малюки центрира отлично към Есекиел Понсе и нападателят с глава направи 2:1. През втората част Лион направи множество пропуски, като върхът бе изпуснатата от Набил Фекир дузпа в 56-ата минута. Така или иначе Лил се поздрави с малко очаквана победа на “Стад дьо Люмиер”.

Така Лион пропсуна отлична възможност да излезе еднолично на второ място в класирането на Лига 1 и засега остава на трета позиция с 29 точки. Вторият Олимпик Марсилия е с 29. Лил от своя страна взе много важна глътка въздух в борбата си за оцеляване. Тимът вече е с 15 точки на 18-о място. Ситуацията около наставника Марсело Биелса продължава да е неясна, след като се очаква аржентинецът да бъде уволнен заради нерегламентирано напускане на клуба и пътуване до Чили.