Чардафон, Осъм и Спартак (Варна) с убедителни успехи на 1/8-финалите за Купата

Третият в класирането на мъжкото хандбално първенство Чардафон (Габрово) се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. "Зелените" оправдаха прогнозите за сравнително лесен успех в 1/8-финалния сблъсък като гости на Мартен 67 (Мартен), надигравайки съперника си с 27:23 гола. Във фазата на най-добрите четири габровци ще срещнат Пирин (Гоце Делчев), спечелил домакинството си на Национална спортна академия с разгромен резултат. Предстоящият жребий на 29 ноември ще определи кой от двата отбора ще има предимството да бъде домакин.

Друг от челниците в първенството - Спартак (Варна), не срещна абсолютни никакви затруднения при визитата си на Шумен. Варненци поведоха с 16:10 след първото полувреме, а през втората част бяха още по-убедителни. Срещата завърши при резултат 34:18 за "соколите", които ще спорят с Железничар за място на полуфиналите. Софийският тим постигна изненадващ успех над Локомотив (Горна Оряховица), за който всички подробности може да прочетете тук.

Полуфиналистът от предишното издание на турнира Осъм (Ловеч) е на една стъпка от изравняване на постижението си, след като елиминира Фрегата (Бургас) с 33:25 попадения. Ловчанлии обаче имат изключително тежка задача на 1/4-финалите, където ги очаква сблъсък с Локомотив (Варна). Двата отбора вече се срещнаха през този сезон - в двубой от първия кръг на шампионата.

Последната среща от 1/8-финалите, противопоставяща Етър 64 (Велико Търново) и Левски (Левски), е насрочена за 3 декември. Мачовете от следващата фаза ще се изиграят на 16 и 17 декември, а финалният турнир ще се проведе на 17 и 18 март, 2018 година.

Локомотив (Варна) спечели последните три турнира за Купата и вече има 9 трофея от надпреварата в своята история - един по-малко от рекордьора ЦСКА.