Локомотив (Варна) се откъсна на върха в хандбалното първенство

Хандбалният шампион на България при мъжете Локомотив (Варна) вече има преднина от четири точки на върха в класирането на родното първенство. "Железничарите" постигнаха осма поредна победа от началото на шампионата, печелейки изключително убедително с 42:24 гола гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица) в среща от деветия кръг. "Черно-белите" доминираха тотално на игрището, отбелязвайки 24 попадения още през първото полувреме, а след почивката допуснаха само 8 в своята врата.

С изиграването на двубоите от деветия кръг, редовният сезон в първенството бе преполовен. Вторият в класирането Добруджа (Добрич) изостава на 4 точки от лидера, след като в изтеглена среща надигра отбора на Национална спортна академия с 36:32 гола. А в дербито на кръга другият варненски тим Спартак спечели домакинството си на Чардафон (Габрово) с 27:23. Варненци изоставаха с 9:13 след първото полувреме, но през втората част направиха пълен обрат, постигайки пети успех и спирайки негативната си серия от две поредни поражения.

Спартак има актив от 11 точки, измествайки именно габровския си съперник от третата позиция. Чардафон е четвърти с 10 точки, а петият и шестият - НСА и Локомотив ГО, имат по 6 в актива си. Въпреки оставените страхотни впечатления в мачовете си от първите кръгове на "А" РХГ, ловешкият Осъм се смъкна до седма позиция с 5 точки. На осмата позиция се изкачи Пирин (Гоце Делчев), който едва през изминалия уикенд постигна първия си шампионатен успех за сезона. Неврокопчани спечелиха с 33:29 в Бургас срещу Фрегата. И двата тима имат по 3 точки, но бургазлии ще зимуват на дъното.

Първите четири места в подреждането дават право на участие в плейофите след края на редовния сезон.

До края на годината предстои да се изиграят 1/4-финалите в турнира за Купата на България при мъжете. По програма двубоите са насрочени за 16 и 17 декември.