Железничар изненада Локо ГО и е на 1/4-финал за Купата на България (видео)

Втородивизионният Железничар сътвори голяма изненада на 1/8-финалите в турнира за Купата на България по хандбал при мъжете. Столичният тим елиминира елитния Локомотив (Горна Оряховица) след драматичен успех с 28:27 гола в залата на Национална спортна академия. "Червено-черните" бяха считани за аутсайдер в сблъсъка, но показаха отборна игра и несломим дух, както и по-здрави нерви от младите си съперници в последните минути.

Двата тима предложиха на зрителите бърз и атрактивен хандбал, много удари към двете врати и зрелищна развръзка. Още от началото на двубоя никой не намери начин да се откъсне в резултата, като най-голямата разлика в срещата бе два гола в полза на Локомотив.

След великолепни два изстрела от над 10 метра разстояние на Велимир Даскалов в последните минути на първото полувреме, гостите се оттеглиха на почивка с аванс от 13:12. След нея отново те бяха по-активни, но елементарни грешки в двете фази на играта позволиха на Железничар да изравни за пореден път. Ключова за крайния изход на двубоя бе куриозна ситуация в средата на второто полувреме, при която "червено-черните" останаха с трима полеви играчи, поради три 2-минутни наказания по едно и също време.
 Железничар - Локомотив(Горна Оряховица)@@@Локомотив обаче успя да отбележи само два гола при това рядко срещано числено предимство, като дори допусна попадение във вратата си, отбелязано от Горан Борисов. Макар да бе много тежка, тази ситуация даде допълнителна увереност на хандбалистите на Железничар, че могат да излязат победители и те го направиха.
 Железничар - Локомотив(Горна Оряховица)@@@Решителното попадение бе дело на Борисов при оставащи близо две минути до финалната сирена. Гостите от Горна Оряховица пропиляха следващото си нападение си след крачки на Ивелин Дачев, а в последната минута Железничар направи дълго нападение без да даде нова шанс на съперника да изравни.

Горан Борисов изигра страхотен мач за "червено-черните". Той се отличи с цели 11 гола, а Петър Симеонов добави 8 за неочаквания успех, който изпрати столичани сред най-добрите осем в надпреварата. Владислав Йоргов бе най-резултатен за Локо със 7 попадения. По 4 вкараха Йордан Михнев и Любослав Димитров.
 Железничар - Локомотив(Горна Оряховица)@@@Железничар ще научи съперника си за 1/4-финалите на 29 ноември, когато в габровската зала "Орловец" ще бъде изтеглен жребият за тази фаза.

Железничар 28:27 (12:13) Локомотив ГО