Ейбар се върна към победите с гръм и трясък (видео)

Отборът на Ейбар победи Бетис с категоричното 5:0 в последния мач от 12-ия кръг в Примера дивисион. Домакините тази вечер изиграха много силен мач, а бяха подпомогнати и от червения картон на Аиса Манди в 55-ата минута. Така те сложиха край на серията си от 7 поредни мача без победа в първенството.

Срещата тръгна зле за Бетис още от самото начало. В 6-ата минута Такаши Инуи прати дълъг пас в наказателното поле, където Жорди Амат в опит да изчисти прати топката в собствената си врата.

В 30-ата минута Ейбар удвои преднината си. Давид Жунка центрира отляво и Гонсало Ескаланте с глава заби втори гол във вратата на севилци.

В 55-ата минута Манди събори в наказателното поле откъсващия се Шарлиз. Съдията посочи бялата точка и извади червен картон на защитника. Фаулираният Шарлиз сам се нае да изпълни наказателния удар и бе точен за 3:0.

Отново бразилецът бе автор и на четвъртия гол в мача. В 71-ата минута Иви Алехо центрира по земя, Серхи Енрик прескочи топката за Шарлиз, който от движение я прати във вратата за 4:0.

В 80-ата минута и Енрик записа името си сред голмайсторите, засичайки от движение пас на Андер Капа за крайното 5:0.

Така Ейбар взе трите точки по категоричен начин и вече има 11, като се намира на 17-ото място в класирането. Бетис пък е с актив от 17 точки на 9-ата позиция в таблицата.