Възходът на Каляри продължава (видео)

Каляри надви с 1:0 като гост Удинезе в среща от 13-ия кръг на Серия "А". Успеха на тима, воден от Масимо растели, донесе Жоао Педро в 55-ата минута. По този начин сардинци записаха трета победа от последните си 4 мача и изпревариха днешния си съперник в класирането.

Удинезе стартира сезона много колебливо, но преди паузата за националните отбори победи последователно Сасуоло (1:0) и Аталанта (2:1), придвижвайки се в средата на таблицата. Днес "фриуланите" имаха възможност да продължат изкачването си, но нищо подобно не се получи.

Каляри постигна излючително ценна победа над Верона в предишния кръг и благодарение на нея се отдалечи от зоната на изпадащите. До днес отборът от Сардиния имаше само един успех като гост - срещу другия новак СПАЛ 2013.
Първото полувреме беше равностойно. Домакините повече владееха топката, но не създаваха чисти положения. Най-дейни от "фриуланите" бяха Родриго де Паул и Стипе Перица.

След почивката Каляри се възползва от груба грешка в защитата на Удинезе и поведе. Това стана в 55-ата минута, когато Николо Барела центрира, топката мина през няколко бранители и стигна до Жоао Педро, а той с глава я насочи във вратата.

Домакините хвърлиха много сили, за да се доберат поне до равенството, но не успяха, а в края на близо 10-минутното продължение вратарят им Албано Бисари получи червен картон.