Нант на Раниери се качи на подиума

Отборът на Нант се изкачи поне временно на втора позиция в класирането на Лига 1, след като победи с 2:1 Тулуза в мач от 12-ия кръг на френския шампионат. Адриен Томас откри за тима на Клаудио Раниери през първата част, но Алексис Блен изравни в 60-ата. Все пак скоро Емилиано Сала донесе успеха на “канарчетата”. Така Нант вече има 23 точки в актива си. Лион и Марсилия са с по 22 и 21, но и мач в аванс. Тулуза от своя страна е 12-и с 15 точки.

Троа разби с 3:0 Страсбург. Тимът от Източна Франция бе улеснен от червения картон на Нуно да Коста в 31-ата минута заради груб фаул срещу Кристоф Ерел. Все пак до почивката гостите успяха да опазят вратата си суха, но след това с попадения на Хюн-Джун Сук, Саиф-Един Кауи и Адама Ниан домакините взеха комфортен успех. Троа е на 11-о място с 15 точки, а Страсбург е 18-и с десет.

Монпелие и Анже завършиха наравно 1:1. Двата тима си размениха по един гол в края на мача. Джовани Сио откри в 82-ата, но Данило Авелар изравни за гостите две минути преди края. Монпелие е осми с 16 точки, докато Амиен е 16-и с 11.